De wetenschappers van Economie en Bedrijfskunde komen regelmatig in het nieuws. Op deze pagina vind je een selectie van recente krantenartikelen, radio- en tv-interviews en video's.
Lees ook onze interne nieuwsberichten.
Pensioenfondsen kunnen kiezen uit 2 invaarmethodes: value-based ALM en de standaardmethode. De value-based ALM-methode leidt tot schijnzekerheid en conflicten volgens Theo Nijman en Van Ewijk, ASE-hoogleraar Macro & International Economics. Montae, 16 februari 2021.
De Europese Commissie voorspelt dat Nederland dit jaar het laagste economische groeicijfer krijgt van heel Europa. Barbara Baarsma, hoogleraar marktwerking- en mededingingseconomie en Arnoud Boot, hoogleraar ondernemingsfinanciering, spreken hierover op BNR, 15 februari 2021.
4 IC-artsen riepen in het NRC op tot een versoepeling van de coronamaatregelen. Maatschappelijke effecten wegen mee in het advies. Dat is een goede ontwikkeling, vindt Barbara Baarsma, hoogleraar toegepaste economie. FD, 1 februari 2021.
De zorgen die politici uitspreken over ban's op social media houden geen rekening met het belang dat tech-bedrijven hechten aan het binden en aantrekken van personeel. Niet de socialmediagebruiker, maar de technisch getalenteerde medewerker is hun belangrijkste klant. MeJudice, 22 januari 2020.
ABS-onderzoekers Janusz Meylahn en Arnoud den Boer laten zien dat algoritmische collusie in de prijsstelling van producten mogelijk is. Hun bevindingen kunnen regelgevende instanties en mededingingsautoriteiten helpen de consument te beschermen. Emerce, 21 januari 2020.
‘De meeste bedrijven zijn wel bezig met big data, cloud computing en e-commerce, maar met AI, VR, 3D-printen en blockchain-technologie staan ze nog maar aan het begin', zegt Henk Volberda. Link Magazine, 6 januari 2020.
Afgestudeerden van opleidingen die al voor de coronacrisis weinig baankansen boden, lijken nog harder te zijn getroffen door de coronacrisis. Volgens Bas ter Weel kunnen zij het beste kijken naar een nieuwe stap. NOS, 21 december 2020.